هر سين چه خاصيتی دارد؟(از ديد ِعلم تغذيه)

دانش سرشار مردمان ایران زمین از آنچه می خوردند و می آشامیدند و شناخت زیبایی های فصلها، رنگها و محصولات شان در جشنهای جاودانه ایرانیان در فصول مختلف متجلی است.با نگاهی کوتاه به آن چه درباره محتویات مغذی مواد غذایی اصلی سفره عید میتوان با اطمینان بیان کرد که اکثر مواد غذایی مورد استفاده، مواد معدنی و ویتامین هایی است که ضمن تقویت سیستم دفاعی بدن ،جسم انسان را در بلند مدّت در مقابل خطرات ابتلا به بیماریهای سخت و مزمن چون سرطان و بیماریهای قلبی عروقی محافظت میکنند.

سیب،سمبل زیبایی و سلامتی: ردپای سیب را به فراوانی می توان در داستانهای اساطیر یونان و روم باستان یافت که در آن دوره نشانه جاودانگی بود و از سیب به عنوان غذای خدایان و الهه ها یاد شده است و به عنوان پاداش کار نیک به انسان هدیه داده می شد. امروزه سیب از میوه ها ی پر طرفدار و خوشمزه در جهان محسوب میشود.سیب سرشار از اسیدهای آلی،اسید مالیک و نمکهای پتاسیم و سدیم است.سیب سرشار از ویتامینهای A,B,C و تانن ها،سلولز،آهن،کلسیم و فسفر است.به دلیل داشتن پتاسیم به آن عنصر جوانی میگویند که سبب نرم شدن جداره سرخرگ های بدن و پایین آمدن فشار خون میشود.سیب یکی از میوه های طبی است که هم عضلات و هم اعصاب را تقویت میکند.سیب برای معالجه چاقی،امراض مفاصل،روماتیسم مزمن،نقرس،تب خال،امراض ریوی و افراد دیابتی مفید است.

سنجد،سمبل عشق و باروری: سنجد درختی کوتاه دارد که پر از خار است با برگهای شبیه بید و با گلهای خوشه ای سفید یا زرد رنگ بسیار خوشبو،پوشیده شده.گفته میشود عطر و بوی شکوفه های این درخت باعث میشود افراد عاشق شوند. سنجد سرشار از ویتامینهای C,E و رنگدانه کاروتن است و خاصیت ضد التهابی دارد.مصرف سنجد برای کسانی که مشکل عضلانی و مفصلی دارندبسیار مفید است.سنجد علاوه بر خاصیت تب زدایی، به عنوان داروی درمان اسهال خونی مطرح میشود.

سماق،سمبل روشنایی و غلبه بر شیطان: این گیاه برای بیماران دیابتی مفید است و درد معده را تسکین میدهد. سماق ضد تب بوده و در درمان بیماری های روماتیسم و نقرس موثر است.

سیر،طبیب الهی در درون زمین: سیر علاوه بر خواص دارویی و تغذیه ای ،به واسطه داشتن ماده ضد ویروسی گزینه خوبی برای مصرف، چه در هنگام سلامت و چه در زمان سرماخوردگی است.سیر دارای ماده ای به نام آلیسین است که خاصیت پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی دارد.سیر موجب کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب میشود.

سرکه،سمبل صبر و گذر زمان: سقراط معتقد بود که سرکه خاصیت آنتی بیوتیک دارد و درمان ذات الریه و کمبود ویتامین C،یعنی اسکوروی و در درمان زخم ها استفاده میشود. همچنین برای سرکه خواصی چون جلوگیری کننده فشار خون و کاهنده کلسترول قایل هستند. سرکه در کمک به هضم غذا موثر است. خاصیت ضد قارچی و میکروبی سرکه بر روی مسمومیت های غذایی تائید شده است.

سمنو،نشان استقامت و شیرین کامی: سمنو در بردارنده جوانه گندم است که در سالهای اخیر اهمیت ویژه جوانه گندم در رژیم غذایی افراد مشخص شده است و بیش از همیشه مورد توجه متخصصان مواد غذایی قرار گرفته است ، به طوری که قرار دادن آن را در سبد غذایی توصیه میکنند. جوانه گندم منبع فراوانی از ویتامینهای گروه B است.جوانه گندم برای ریزش مو،رفع شوره سر و برخی از بیماریهای پوستی مفید است. سمنو غنی از انرژی و سرشار از ویتامین E ،سلنیوم و منیزیم است. این ماده مغذی در کنترل فشار خون ،بر طرف کردن خستگی،بی حالی و درد عضلانی مفید است.      منبع:مجله موفقیت (نوشته ی:مهندس محمد رضا انصاری)

لینک
جمعه ٢٥ اسفند ،۱۳۸٥ - ۳:۳٥ ‎ب.ظ - میلاد